Video životopis a jeho budoucnost v náboru zaměstnanců?

746

Čas je v oblasti náboru zaměstnanců drahý, a přesto může být velký rozdíl mezi sledováním kandidátů a samotným náborem. Nevíte jak to myslím? Proces interview má v sobě totiž nosnou část rozhodovacího procesu. I když se často probíráme životopisy, můžeme ledacos přehlédnout a nějakého toho uchazeče do našeho výběru nezařadit. Navíc je zde řešení, které ušetří stromy a přírodu. Stále nevíte, kam tím vším mířím?

Máme zde nové technologie, které nám zachrání stromy, a ještě navíc usnadní práci s uchazeči. Podle aktuálního výzkumu má 42 % uchazečů zcela nedostačující životopis, který by správně popisoval je samé, a tak nám tu vzniká prostor pro něco zcela nového.

Jedna z možných cest, jak tuto oblast změnit je cesta skrze video životopis – video CV.

Video životopis v náborovém průmyslu

Místo toho, aby personalista procházel papírové životopisy, má váš kandidát svůj video životopis na svém profilu. To významně usnadňuje náborovou práci, protože náborář má video databázi s profily kandidátů, která pomáhá rychle zahájit a zefektivnit proces přijímacího pohovoru v prvním kole. Navíc stírá řadu dalších problémů, jako je lokace kandidáta, časové pásmo apod.

TIP:  Obsah vítězí! Obsahový marketing pro nábor nových zaměstnanců?

Podle dalšího průzkumu téměř polovina 48 % pracovníků v UK říká, že neumí vytvořit poutavý životopis, který by zaujal, a tak se dalších 12 % uchazečů dopustí ve svém životopisu lži, aby tak značně zvýšili své šance. 31 % uvedlo, že při tvorbě životopisu neměli dostatek znalostí, aby s jistotou napsali svůj životopis při reakci na pracovní pozici.

I když to může být skličující, vytvořit svůj video profil a reagovat adekvátně na řadu otázek, na které chceme každý odpovědět svým tempem a způsobem pro nás vlastní, věřte, že můžete mít větší šanci se úspěšně prodat. Personalista může určit otázky, na které chce odpovědi, a tak všichni uchazeči dostanou stejnou šanci a příležitost projít standardizovaným procesem přijímacího pohovoru.

Nejen, že je video životopis obrovským přínosem pro zaměstnavatele, ale kandidáti získají inovativní způsob, jak se prodávat sami sebe. Kandidát se může také odlišit od konkurence kandidátů skrze svou osobnost, stejně jako skrze své schopnosti a zkušenosti, a především vždy dostane příležitost se prezentovat.

Video životopis má svůj potenciál, co myslíte?

- Reklama -