Vizuální komunikace v náboru je klíčová!

749

Síla vizuální komunikace dosáhla svého historického maxima a to s nástupem sociálního marketingu a nových médií. Moderní náboráři, ale i specialisté na employer branding a personální marketing, je využívají k podpoře svého obsahu a značek. Výsledkem je, že fotografie a další grafický materiál, je stále více rozhodujícím prvkem pro podporu značky, produktu nebo služby, než kdykoliv předtím. Pokud chceme ovlivnit rozhodování zákazníka nebo uchazeče, musíme na tomto tématu usilovně pracovat.

Proč využívat vizuální obsah v náboru zaměstnanců

  • Vyšší zájem

Vizuální prvky zvyšují ochotu lidí k akci, o neuvěřitelných 80%.

  • Rychlost

Lidský mozek může zpracovat pouze omezené množství informací, v daném čase. Data, která mohou být zpracována mnohem rychleji, jako je třeba fotografie, bude mít vždy přednost.

  • Neverbální komunikace

93% veškeré lidské komunikace je neverbální. Kombinace vizuálního prvku, s dobře napsaným textem, je vynikající způsob pro náboráře. Ohromte Vaše cílové publikum.

  • Virální obsah

Vizuální obsah může mít i virální dopad na publikum. Každý se rád podělí o zajímavé sdělení nebo fotografii. Obecně obsah pomáhá budovat značku, důvěryhodnost, firemní identitu a loajalitu zákazníků nebo zaměstnanců.

  • Porozumění

Fotografie a grafika silné značky jsou dynamické, emotivní a nadčasové. Přidávání fotografií, které vysvětlují Vaše sdělení, Váš příběh, pomáhá cílovému publiku lépe pochopit a ocenit Vaši zprávu. Uchazeči Vám budou lépe rozumět a budete více transparentní.

  • Emoce

Nákup produktu nebo rozhodování o volbě zaměstnání, je často položeno na racionálním základu, ale spotřebitelé nebo uchazeči, se často nechají emočně ovlivnit, při svém rozhodování. Použitím podmanivých fotografií a grafickým obsahem, poháníte emocionální reakce kolem Vaší značky.

  • Akce

Jsme v nové éře marketingu, ve kterém je značka definována těmi, kteří ji žijí a sdílejí. 40% internetových uživatelů bude poskytovat příznivější reakce na vizuální obsah, než na prostý text.

  • Reakce

Zvyšuje Vám reakce na inzerci. Fotografie se snadněji zpracovávají než text. Facebook kampaně generují s fotografií o 65% větší angažovanost a tweety mají v průměru o 35% více reakcí.

  • Vnímání

Fotografie a grafický obsah vytváří příznivé vnímání. Profesionální vzhled, který zobrazuje produkt, službu nebo firmu, vždy vzbuzuje důvěru.

Další článek:  Personální marketing a obsah. Proč a jak s ním pracovat?

Tak co myslíte, má fotografie a další zajímavý vizuální obsah vliv na vnímání kandidáta?

- Reklama -