Vizuální prvky v externí HR komunikaci vítězí nad textem

486

Jak už jistě milí personalisté víte, vizuální prvky jsou nyní základním prvkem jakékoli personálně marketingové strategie a nejen na sociálních sítích. Zpočátku jste obvykle zadávali dlouhé příspěvky založené primárně na textu s cílem oslovit vaše publikum kandidátů.

Navzdory vzestupu sociálních sítí a měnícím se trendům, existuje mnoho společností a značek, které se stále snaží získat kontakt ze standardních médií.

Obsah a personální marketing

Nyní je primárním komunikačním kanálem Facebook a Linkedin, kde tyto příspěvky musíte nahradit krátkými a atraktivními zprávami, jako na Twitteru a obohatit je o další vizuální prvky. S plynutím času a rozvojem technologií jsme viděli, že posun směrem k vizuálnějšímu obsahu – obrazu a nyní také videu, je v doprovodu a s často jasným sdělením, obrázek plně nahrazuje text.

Navzdory vzestupu sociálních sítí a měnícím se trendům, existuje mnoho společností a značek, které se stále snaží získat kontakt ze standardních médií. Nyní nově můžete vyniknout s pomocí dobře navržených a propracovaných vizuálů vaší inzerce nebo prezentace vašich firemních hodnot a sdělení. Snažte se dosáhnout kvality nad kvantitu a kandidáti vás začnou rozpoznávat jako autentický a cenný zdroj, který je relevantní k jejich aktuální pracovní situaci.

Přečtěte si také:  Marketing pro personalisty? Jak na sociální sítě?

Vizuální prvky v HR marketinguZdroj: designmantic.com

- Reklama -
Předchozí článekVíte co je Colorstrologie? Co o vás říká vaše barva?
Další článek5 chyb v náboru kterým se vyhněte obloukem!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.