Všem hledačům osobního rozvoje

374

Tolik se nám toho vyrojí hned začátkem roku. Silná hesla, zaručená řešení, klíče k čemukoli, přelomové afirmace, klepání na čelo, převratné moderní metody a postupy práce s mozkem a toto vše podpoří nová hesla:

„Nakopněte svůj život a kariéru s Jirkou.“

„Přestaňte stagnovat a začnete jinak s podporou kouče.“

„Odemkněte váš potenciál.“

„Chvilky s koučem o vašich předsevzetích.“

„Předám vám recept na úspěch a spokojený život.“

„Jak jsem se stal dolarovým miliardářem, předám vám můj recept.“

„Pojďte se mnou podnikat z pláže a nakopněte svoji kariéru.“

Každý rok si to bohužel přečtu. Každý má zaručený a úspěšný recept na to, jak vyřešit většinu vašeho trápení. Dneska tu máme výběr nejlepších odborníků a specialistů na život a kariéru. Somatický kouč, sexuální kouč, mentální kouč, životní kouč, vztahový kouč, osobní a individuální kouč, rodinný kouč jako klasika, ale také mentor života, průvodce životem a kariérou, váš důvěrník atd.

Také jsem si tím prošel, také toho hodně navštívil, absolvoval a nastudoval a bohužel také jsem měl pocit, že jsem ten, co může v životě koučovat nebo snad radit, i když vím, že kouč samozřejmě neradí…:)  Snad jsem jen nakonec ten konečný osobní rozvoj nějak objevil.

Tolik dnes „úspěšných lidí“ vám rádo předá „úspěšné řešení“ vašich problémů.

Hledání osobního rozvoje

Pro vás všechny, kteří hledají hesla „osobní rozvoj“ nebo „individuální rozvoj“ mám jeden návrh, který pomohl mně. Udělejte pouze jednu věc, která vás naprosto zbaví veškeré té tíhy, kterou nosíte v hlavě. Zaměřte svou pozornost místo na sebe na druhé a nezabývejte se tak intenzivně tím, co prožíváte vy nebo aktuálně v sobě řešíte, ale čím můžete být společnosti jakkoli přínosní, čím můžete společnosti prospět.

TIP:  Z praxe: S důvěrou si nezahrávejte...

I když máte pocit, že se na společnost jako celek můžete vy****, protože i ona na vás se**, věřte není tomu tak.  

Vaše ego totiž trpí, nemá dostatek energie – vašeho myšlení a pozornosti a tímto změněným a obráceným způsobem ho nemáte čím krmit, a o to přece jde. Přestat krmit svoje ego. Vaše ego chce rozvoj, být středem pozornosti, být první, být něčím, ale proč?

Dnešní společnost je zaměřená na pěstování individualit a pokud budeme hlavně a pouze tento individuální a sobecký rozvoj podporovat nesmyslnými a nekoncepčními koučovacími báchorkami, moc se nikam ani jako individuality a jako společnost neposuneme.

Všichni jsem totiž součástí nějaké skupiny a společnosti a jako individuality nemáme moc šanci přežít.

Dělejte něco pro druhé a váš osobní rozvoj bude vyřešen. Věřte mi.

Photo by Jon Tyson on Unsplash
- Reklama -