Vybíráte své zaměstnance pečlivě?

Nábor efektivního týmu lidí, který vám pomůže řídit a rozvíjet vaše podnikání k úspěchu, je někdy docela obtížné. Koneckonců, musíte zvážit své možnosti pečlivě a vybrat si ty „Nejlepší kandidáty“ na trhu, protože vaše volba jistě významně ovlivní vaši společnost. Každý podnikatel by se měl snažit obklopit zaměstnanci, kteří jsou talentovaní, motivovaní a dobří v jejich práci. Hledání správných lidí však není vždy jednoduchým úkolem, a to ani pro zkušeného náboráře.

Mnoho majitelů firem se soustředí na vzdělání, předchozí zaměstnavatele a pracovní zkušenosti, při pohledu na životopis svého budoucího zaměstnance, a to je velmi důležité. Existují však lidé, kteří mohou být vynikajícími zaměstnanci i bez řádného vzdělání nebo předchozích pracovních zkušeností. Jedinou věcí, kterou musí podnikatel udělat, je dát těmto lidem šanci dokázat to.

Jak na pečlivý výběr zaměstnanců

Výběr zaměstnanců podle vzdělání?

Vzdělávání zaměstnanců je velmi důležité, když zvažujete, koho si vyberete. Potenciální zaměstnanci s vysokou úrovní vzdělání v oblasti odborných znalostí, které vaše firma vyžaduje, mohou být pro vaši organizaci nesmírně přínosní. Vyškolení zaměstnanci vám mohou pomoci při přijímání obchodních rozhodnutí, jelikož jejich dovednosti a znalosti souvisejí s průmyslem vašeho podnikání a mohou se ukázat jako neocenitelné při těžkých rozhodnutích.

Další článek:  Když se náboru nedaří

Vyškolení zaměstnanci také vědí, jak účinně pracovat a nemusíte trávit mnoho času tím, že je budete složitě zaučovat. Zaměstnanci s vysokoškolským vzděláním však mohou očekávat, že s nimi budete zacházet a také je platit podle jejich úrovně vzdělání a mohou také chtít ve vaší společnosti postupovat rychleji, než si zaslouží. To může být někdy obtížné, protože nesplnění jejich očekávání může vést k vysoké fluktuaci.

Výběr zaměstnanců podle referencí?

Špičkový zaměstnanci jsou těžko získáváni na trhu práce a jsou cela jistě také vyhledáváni každou úspěšnou firmou. Špičkový zaměstnanec je produktivní, efektivní, inovativní a tvůrčí a upřímně, každá společnost má štěstí, že takového člověka ve svém týmu má. Tito zaměstnanci řídí obchodní úspěch a jsou také příkladem, který ostatní zaměstnanci mohou následovat. Nemluvě o tom, že snadno naleznou řešení jakéhokoli obchodního problému, stejně jako nejrychlejší způsob, jak dosáhnout obchodních cílů.

Přitahování pozornosti špičkových zaměstnanců je však obtížné, protože jsou přitahováni k podnikové kultuře, poslání a základním hodnotám organizace. Pokud nemáte rozvinutou firemní kulturou, možná ztrácíte čas hledání těchto talentů. Na druhou stranu, talentovaní zaměstnanci musí být podporováni a mít možnost ve vaší společnosti kariérně postupovat. Pokud nevidí výhodu práce ve vaší firmě, nebo pokud se někdy rozhodnete změnit svou firemní misi, váš špičkový zaměstnanec nebude váhat vám brzy odejít.

Další článek:  10 chyb v náborovém procesu, pohovoru a screeningu kandidátů.

Výběr zaměstnanců podle zkušeností?

Zaměstnanci, kteří mohou dělat věci rychle, díky svým zkušenostem, jsou pro každou organizaci nezbytní. Uspokojování poptávky na trhu nebo pokus o plnění objednávky je dost frustrující. Naštěstí jsou k dispozici ti rychlí zaměstnanci se zkušeností ve vašem oboru, aby zachránili pracovní den. Zkušení zaměstnanci jsou ti, kteří mají spoustu předchozích pracovních zkušeností ve stejném nebo podobném zaměstnání a dokončení úkolů rychle, se stalo pro ně stejně přirozené jako jejich dýchání.
Rychlí zaměstnanci mohou bez problémů třídit celou hromadu úkolů, což může mít a také má za následek jejich rychlé vyhoření. Pokud přepracujete své zaměstnance, víte, co můžete očekávat, rychlost začíná být problém. Najděte způsob, jak delegovat práci a získat to nejlepší z výhod těchto zaměstnanců.

Výběr zaměstnanců podle motivace?

Nejproduktivnější zaměstnanci jsou ti angažovaní zaměstnanci. Mnoho majitelů má tendenci podněcovat k angažovanosti svých zaměstnanců. Vše, co musíte udělat je, povzbudit to v nich. Tito zaměstnanci jsou nejlepší ve všem, co dělají. Jsou odhodláni usilovně pracovat a vždy dávají vše, co mají, aby úspěšně dokončili svůj úkol.

Další článek:  Proč roste poptávka po outsourcingu náboru zaměstnanců?

Motivovaní zaměstnanci navíc jsou nejlepší zákaznickou podporou, kterou najdete. Jako majitel musíte umět ocenit veškerou tvrdou práci, kterou dělají vaši zaměstnanci, a odměnit je za dobře vykonanou práci. Nikdy neočekávejte od svých zaměstnanců, aby se aktivně do něčeho zapojili-angažovali. Místo toho jim poskytněte dobrý důvod a podpořte je. Koneckonců, bude to prospěšné pro všechny členy vaší organizace. Motivace není nikdy dost.

Vaše volby, které děláte při náboru zaměstnanců, jistě budou mít významný dopad na vaši společnost. Je těžké vybrat správné kandidáty na práci, protože možná nikdy nebudete vědět, jaké lidi si vlastně nabíráte, dokud nebude příliš pozdě.

Co musíte udělat především je mít čas na dobré rozhodnutí, vše dobře zvážit anebo mít odborníka k sobě, pro vaše správné rozhodnutí.

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

 

 

Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.

Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?  

Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích, musíme zlepšit své vlastní kompetence pro jejich posuzování a výběr, zejména pokud se jedná o...

Proč roste poptávka po outsourcingu náboru zaměstnanců?

„Ne supra crepidam sutor iudicaret“ teda jednodušeji „Ševče, drž se svého kopyta“, bych zvolal. Každý by měl dělat to, co umí nejlépe, některé věci...

Předsudky u pohovoru. Největší přešlap personalistů?

Sám jsem se s tímto setkal na několika prvních pracovních pohovorech, když jsem vstupoval na trh práce, následně jsem absolvoval už jako náborář různá...

Toužíte po práci v náboru zaměstnanců? Nábor zaměstnanců není pro každého!

Dnešní organizace mají povinnost připravit svůj nábor tak, aby byl úspěšný. Ale aby něco směřovalo k úspěchu vyžaduje to zapojení většiny, dostatek zdrojů a přemíru...

Podvody ve firmě? Proč podvádí zaměstnanci? Podvody zaměstnanců v praxi

Dostal jsem nevyžádanou informaci od klienta, že je sice hezké, že řeším prostředí rodinných firem a jak zaměstnancům pomoci s lepším firemním prostředím, kulturou, vztahy,...

Jaké jsou aktuální stresory a výzvy ve firmách? S čím bojují majitelé firem?

Není překvapením, že firmy právě teď pociťují velký stres a čekají na další velké výzvy. Nedávný průzkum více než 1 200 malých a středních...

Tipy pro interview. 50 let praxe z interview Nicka Hewerse

Během posledních 50 let byl Nick Hewer u hodně rozhovorů a interview. Zde jsou jeho tipy pro vaše úspěšné interview. Tipy pro interview 1. První dojem Během...

Válka o kandidáty. Proč pracovní inzerce nefunguje?

Válka o kandidáty je cítit všude. Zaměstnavatelé zvyšují náborové úsilí rekordním tempem, a to napříč celým světem. K přilákání kvalifikovaných kandidátů a zajištění kontinuity...

Jaký je aktuální trend v náboru zaměstnanců?

Podle aktuální studie uchazeči zkrátka nechtějí investovat do své žádosti o zaměstnání více jak 20 minut svého času a nejen to. Tam, kde je...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Nejnovější články

Pandořina skříňka firmy. Přišel čas ji otevřít…

Je to takové hezké spojení dvou témat, ale věřte,...

Jak udržet zaměstnance v první linii?

I když se tato zajímavá studie zabývá průzkumem přímé...

Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou...

„Přijímáme nové zaměstnance“ – Hledáme 500 000 zaměstnanců!

Trochu ohrané co? Dělám to taky, občas to zafunguje...

Top články týdne

Pandořina skříňka firmy. Přišel čas ji otevřít…

Je to takové hezké spojení dvou témat, ale věřte,...

Jak udržet zaměstnance v první linii?

I když se tato zajímavá studie zabývá průzkumem přímé...

Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou...

„Přijímáme nové zaměstnance“ – Hledáme 500 000 zaměstnanců!

Trochu ohrané co? Dělám to taky, občas to zafunguje...

Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?  

Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích,...

Nejnovější články

Top články týdne

Výběr z článků pro vás