Vyhazov z práce

478

…to bývá pro každého velmi náročná situace. Zvlášť cítíme – li se právem ukřivdění. To je pak někdy obtížné se přes to přenést. A zachovat si při tom vlastní hrdost a důstojnost, když nás někdo neprávem osočuje, anebo jen věcně zkonstatuje, že nás z nějakého důvodu nepotřebuje. V takovou chvíli se můžete obrátit na nás, kariérní kouče.

Vyhazov ze zaměstnání

S lidmi, co přišli z různých důvodů o práci a často i velmi nečekaně, přicházíme do styku poměrně pravidelně. Pracujeme s nimi, rozebíráme přičiny, které vedly zaměstnavetele k tomu, aby je o práci připravili, a hledáme pak společně možné cesty, jak se dostat ze svízelné situace. Někdy to trvá déle, někdy nalezneme řešení hned. Známe dobře trh práce. Podle profesních a osobních předpokladů cíleně na každého hledáme vhodné zaměstnání, kde lze začít znovu. A čím dříve tím lépe. Získáte sebedůvěru, impuls, nová práce pro vás bude motivace makat na sobě a kariérně růst. Právě to ve chvíli, kdy vás o to vše někdo vyhazovem z práce připraví, potřebujete.

TIP:  Jaké je vaše strategie pro hledání práce nebo nového zaměstnání?

Vyhazov z práce

Vyhazov z práce zpravidla nedokážeme vnímat jakkoliv pozitivně. Může to znít paradoxně. Co je na tom, že jsem dostal výpověď, pozitivního? Když se nad tím, ale s kariérním koučem zamyslíte, zjistíte, že pozitiva nalézt lze. Díky vyhazovu z práce se můžete třeba dostat k práci nové, pro vás víc zajímavé! Může to být impuls ke změně, jelikož něco ve vašem profesním životě nebylo třeba správně! Máte najednou prostor se zastavit, říci si, jak dál a uvědomit si co chci a co naopak ne!

Máte padáka?

Vnímat vyhazov z práce pouze negativně totiž nikam nevede. Ano, třeba si za něj můžete, třeba váš zaměstnavatel postupoval oprávněně, tím, že vám dal výpověď. I v takovém případě ale není nutné sebe sama vinit a říkat si – tak a co teď bude? Nikde o mě nestojí, nikdo mě nezaměstná, a když, tak za pár korun. To raději půjdu na úřad práce. Tam se ale nikam neposunete.

Kariérní kouč vám může pomoci překlenout nejhorší období, kdy si po vyhazovu z práce nevěříte, kdy sami sobě nedůvěřujete, kdy máte třeba pocit, že profesně za moc „nestojíte.“ Litovat se, to zpravidla nikam nevede. Kariérní kouč vás tak říkajíc nakopne. Ukáže vám, co všechno stran hledání nové profese můžete, a při znalosti trhu práce vám předestře možnosti, z nichž si pro sebe tu pravou vyberete.

TIP:  Nesnažte se problémy řešit, snažte se je vyřešit!

A pak už bude jen na vás, jak s novou příležitostí naložíte.

- Reklama -