Vyprávění příběhů v personálním marketingu funguje!

433

Je zde snad někdo, kdo nemá rád dobrý příběh? Lidé jsou už trochu unaveni sledováním prezentací v PowerPointu a bannerů, lidé chtějí emoce a vyprávění příběhů. V personálním marketingu toto funguje vždy skvěle. Tím, že nasloucháme a pamatujeme si poutavé příběhy a situace. Toto je to, čím se tyto rezonující příběhy odlišují od ostatních.

Vyprávění příběhů v personálním marketingu

Co když je právě ten Váš příběh ten „skvělý a poutavý příběh“?

Rozvojem své personální-zaměstnanecké značky, employer brandu, docílíte právě vyprávěním. Vyprávění příběhů firmy nebo zaměstnanců, je výkonný komunikační nástroj pro stanovení a sdílení vizí a hodnot Vaší společnosti a může pomoci upoutat pozornost kandidátů, vybudovat důvěru s kandidáty a nastínit, jak je dobré pracovat právě pro Vaši společnost. Ale mnoho firem stále ještě není ani ve fázi zdokonalování umění vyprávění. Kariérní stránky jsou plné fotografií s pingpongovým stolem, fotbálkem a pivním rautem. Toto vše může zpočátku vypadat atraktivní, ale toto Vás neodliší od jiných společností, které mají stejný přístup. Takže to je důvod, proč Vám prezentujeme zajímavý způsob, jak upoutat Vaše kandidáty.

Přečtěte si také:  Blog Váš nový nástroj pro hledání zaměstnanců

Video: Driver for a Day ‚1. UPS

To je skvělý příběh z UPS od 4 letého kluka jménem Carson. Carson byl vždy fascinován nákladním automobilem a vždy chtěl být řidič UPS, takže UPS vytvořili vlastní kamion, speciálně pro něj, pro doručování balíků v jeho okolí. Toto je brilantní životní příběh, který je citově řízený a skvěle komunikuje hodnoty firmy UPS. Pozitivní kampaň předává divákům dobrý pocit a celkově vytváří silnou asociaci s personální značkou UPS. Dobrá práce…

- Reklama -
VIAUPS
Předchozí článekZajímavá fakta o hledání práce
Další článekSociální sítě a rodina?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.