Výzkum podnikatelů. Introvert nebo extrovert? Kdo uspěje? 

55

Třetina dotázaných podnikatelů se označila za introverta ve srovnání s pouhými 15 %, kteří uvedli, že jsou totální extroverti. Zjištění jsou součástí kampaně Virgin Money. Výzkum také odhalil několik podnikatelských profilů, které ukázaly bohatou a talentovanou scénu začínajících podnikatelů.

Nepochopení podnikatelé

Hlavními povahovými rysy mezi 1 000 skutečnými vlastníky malých podniků a podnikateli, kteří se zúčastnili průzkumu byly ohleduplnost, flexibilita a vlastnosti obvykle spojované s introvertnějšími typy osobnosti.

Institut rodinných firem

Podnikatel: introvert versus extrovert

To je v příkrém rozporu s představou široké veřejnosti o tom, jaký by měl být úspěšný podnikatel. Průzkum mezi 2 000 britskými spotřebiteli odhalil přesvědčení, že nejlepšími vlastnostmi potřebnými k provozování vlastního podnikání jsou sebevědomí, nadšení a kreativita.

Tato propast mezi vnímáním a realitou naznačuje, že je stále co dělat, abychom povzbudili více lidí, aby věřili, že dokážou jít sami a stát se úspěšným podnikatelem.

Virgin Money, která si výzkum objednala, říká:

„Abyste zahájili a provozovali úspěšnou firmu, nemusíte být hluční nebo otevření. Britská start-upová scéna se skládá z rozmanité řady talentovaných a temperamentních jednotlivců. Někteří z nejúspěšnějších podnikatelů v naší zemi jsou introverti, kteří se sami přiznávají, takže by nikdo neměl mít pocit, že musí mít určité vlastnosti, aby mohl být mocnou silou v podnikání.“

Výzkum podnikatelů

Neexistuje univerzální řešení, jak se stát úspěšným začátečníkem. Výzkum hodnotil pracovní styl a motivaci podnikatelů, aby identifikoval několik různých typů podnikatelů:

Další článek:  Jak získat více prokliků z LinkedInu nebo Twitteru?

Vlk samotář 33 %

Mají jasnou vizi a vědí, že svých ambicí mohou dosáhnout zcela nezávisle.

Specialista 17 %

Mají požadovaný soubor dovedností a vědí, že je mohou poskytnout.

Skromný hrdina 16 %

Upřednostňují být mistrem loutek před tváří podniku.

Originál 12 %

Nabízejí něco ze své podstaty odlišného, ​​aby vynikli na trhu.

Šťastlivec 9 %

Nemají vše zmapované, ale mohou se okamžitě změnit a přizpůsobit.

Podvodník 6 %

Život je rušný, ale nemohou odolat tomu, aby se uvízli v dalších a dalších projektech.

Podnikatel si musí věřit

Všechny tyto profily mají společnou víru v sebe sama a houževnatý postoj. Většina respondentů 88 % uvedla, že věří ve své vlastní schopnosti, aby byli úspěšní, a čtyři z pěti 81 % uvedli, že klíčem k úspěchu je využít každou příležitost, která se jim naskytne.

Musíme oslavovat a podporovat všechny typy začínajících podnikatelů – ať už jsou přímé, vstřícné nebo analytické. To, že lidé nemají rádi záři reflektorů, neznamená, že neexistují nebo že neodvádějí skvělou práci.

Pokud lidé uvidí a uslyší více příkladů podnikatelů s různým zázemím a charakteristikami, pravděpodobněji uvěří, že to také zvládnou sami. To by mohl být klíč k odemknutí a větší invence na start-up a začínající podnikatelské scéně nejenom v Anglii, ale i naší krásné republice.

Další článek:  Zajímavá fakta o sociálních médiích

Zdroj průzkumu: https://www.virginmoneyukplc.com

- Reklama -