Šeptanda vládne HR marketingu. Co o vás říkají vaši zaměstnanci?

1025

Nepochybně všichni víme, že to, co je podáno slovně je nejvlivnější formou sdělení a pokud se navíc týká značky zaměstnavatele má zásadní význam pro vnímání a rozhodování kandidáta. Lidé mnohem pravděpodobněji důvěřují doporučením přátel a známých než reklamním kampaním, pracovním bannerům anebo placeným PR článkům a zprávám. Ve věku sociálních médií se slovo podané ústně dostalo do zcela nové úrovně a doslova každý může vysílat své myšlenky on-line kdykoli a někdy bohužel na všechno.

Podle nedávné studie, je ústní sdělení přímo zodpovědné za 19 % všech nákupů a ovlivňuje zákazníka, v našem případě kandidáta až z 90 %.

Některé společnosti s tímto tématem usilovně pracují, pro některé je to, co se o nich říká nepodstatné a nemá pro ně významnou hodnotu. Vše se dostává do poněkud jiného světla v momentě, kdy trh práce ovlivňuje a formuje kandidát se svou představou a zaměstnavatel je v situaci, kdy téměř každý kandidát s odpovídající kvalifikací je pro něj potenciálem.

Vzhledem ke zvýšenému dosahu ústnímu a osobnímu sdělení, by se taková diskuse měla stát klíčovým faktorem pro všechny zaměstnavatelské značky a součástí jejich HR marketingové strategie.

Institut rodinných firem
Další článek:  Personální marketing a strategie vašeho náboru

Jak pracovat s tématem ústního doporučení

Jak dokázat to, aby někdo měl zájem sdělit pozitivní dojem ze zaměstnavatele? Jak můžeme svým potenciálním uchazečům sdílet své myšlenky o vašem podnikání a podpořit značku a povědomí o značce? Jak obecně docílit toho, aby značka byla vnímána tak, jak si představujeme?

Podle nedávné studie, je ústní sdělení přímo zodpovědné za 19 % všech nákupů a ovlivňuje zákazníka, v našem případě kandidáta až z 90 %. To ovšem znamená pro HR marketing jednoznačně toto, pokud nám naši zaměstnanci nevěří a dojem kandidátů je negativní, žádný rozpočet toto nevyřeší a investované peníze přijdou nazmar.

 

- Reklama -