Žádná práce nestojí za vaše utrpení! Syndrom vyhoření z práce

277

Když přijde vyhoření na pracovišti, Evropané skutečně excelují. Podle výsledků studie z května roku 2017, kterou uskutečnil Institut rodiny a práce s celou tisícovkou zaměstnanců, se více než polovina zaměstnanců v Evropě cítí často být přepracována.

Podobná studie amerických pracovníků z března letošního roku firmou ABCNEWS zjistila, že čtvrtina zaměstnanců pracuje 50 a více hodin týdně a 22 % pracuje více než pět dní v týdnu, přičemž někteří dokonce pracují každý den. Výsledkem je jedno velké zjištění, že vyhoření z práce je čím dál častější jev, než bychom si mohli myslet.

Problém s vyhořením práce je však důležité rozpoznat. Opravdu se jedná o vyhoření nebo o něco jiného? Předtím, než se dáme do nápravy, musíme skutečně prokázat, že se jedná o vyhoření.

To, co můžete očekávat od kouče jako jsem já, je že vám dám nezaujatou a silnou podporu a poskytnu vám zpětnou vazbu z mých jiných koučovacích sezení s podobným tématem. Možná, že toto vyhoření znamená, že se cítíte být pouze unavený, možná to znamená, že jste připraveni začít hledat novou kariéru nebo jde jen o to si věci jinak přeskládat, témat je několik. Pokud je téma závažnější, není to téma pro kouče ani poradce, ale pro odbornou lékařskou pomoc.

TIP:  Spiritualita a firma? Jde podnikání a spiritualita dohromady?

Potřebujete ještě něco ve svém životě? Musíte vědět, že pro vaši existenci je něco víc než vaše práce. Že existuje život mimo vaši kancelář a že venku je něco, co je zajímavé a zábavné. Pokud máte sílu, běžte ten svět objevovat a nezůstávejte ve stávajícím módu.

Pohyb těla a cvičení může být úžasný pro eliminaci stresu. Sice to nevymaže vaše vyhoření zcela, ale jednoznačně se budete cítit lépe, zmírníte napětí a úzkost ve vašem životě. Voda, příroda, stromy, venku je tolik krásného, co je třeba prozkoumat.

Běžte ven mezi lidi vám může také pomoci, i když to stojí hodně přemáhání, je vám přece špatně, říkáte si, ale to rozptýlení od každodenního života vás dostane tam, kam potřebujeme. Lidé a nová setkávání mohou překvapivě do vašeho života přidat něco, co vám do teď mohlo chybět.

Zkuste nové aktivity k vytvoření něčeho, co není součástí vaší denní rutiny. Zatímco to může být cokoli, hledání koníčku, hobby, které vám umožňují nastartovat váš kreativní proud. Je zde nutnost mít něco, co není součástí každodenní monotónnosti vašeho života. Otevře to váš mozek a srdce skrze nové zkušenosti a dá vám příležitost najít si své šťastné místo.

TIP:  Jak na profilovou fotografii (profilovku) na sociálních sítích? 6 doporučení

Občas všichni máme tendenci přehánět. Nemáme dostatek času, nezastavíme se, necítíme květiny a stromy a dokonce i když se cítíme vyčerpaní, mnozí z nás se jen snažíme se zase někam tlačit. Je důležité cvičit vlastní sebeobranu a rozpoznat známky svého vyhoření. Když to nakonec uděláte, můžete podniknout další kroky, jak zlepšit svůj život a vrátit se zpět na cestu. Žádná práce nestojí za vaše duševním a fyzickém utrpení.

- Reklama -