Odemkněte premium

Tento článek je premium obsahem pro předplatitele kmosek.com. Pro odemknutí tohoto obsahu musíte mít předplatné. Ceník předplatného zde: Předplatné článků
Děkujeme, že rozšiřujete naši komunitu.

Ano, protože právě tito doporučení kandidáti mají nižší fluktuaci a delší životnost pro vaši organizaci. Proč zahrnout systém pro doporučení kandidátů = referral program do strategie vašeho náboru?

Referral program funguje

Existuje spousta údajů, které dokazují, že zaměstnanci přicházející skrze tento program, jsou pro organizaci mnohem lepším zdrojem, mají tendenci mít nižší zájem odcházet a celkově disponují delší životností, jako zaměstnanci. Nyní už je třeba jen jeden krok a tím je najít ty, kteří se stanou součástí vašeho referral programu a nyní to začíná být zajímavé.

Obecně v každé organizaci je určitý počet zaměstnanců, kteří se cítí být nejvíce zapojení, dýchají pro vaši organizaci a s čímkoli se na ně obrátíte dokáží to pro vás udělat na 100 %. Můžeme je označit jako zaměstnanci s číslem 1. Jako každá firma máte také zaměstnance s číslem 2, 3 a 4. Známkování můžete vnímat jako ve škole. Pokud se vaše jedničky dají aktivně do tohoto tématu a máte jich ve firmě dostatek, myslím, že s doporučením nemáte problém. Každý bude schopen dříve nebo později přinést do firmy další schopné a podobně smýšlející kolegy.

Hráči s pořadovým číslem 2 a 3 sice nemají takový výkon, ale i oni mají své způsoby, jak zasáhnout cílovou skupinu vašich kandidátů. Mohou mít dostatečně široké sociální sítě a také dokáží udělat pořádný rámus kolem vaší otevřené pracovní pozice.