Opakování matka moudrosti

Je třeba, abyste zaměstnancům pravidelně připomínali, jak mohou odkázat na zajímavé profily kandidátů. Řekněte jim své důvody, jací mají být, jaké mají mít předpoklady a jaké benefity tato aktivita má. Formu, jakou proto zvolíte, je zcela na vás. Využijte firemní Facebook, intranet, nástěnku, ale buďte především disciplinovaní.

Jak informovat

Existuje spousta platforem, která za vás pravidelně udělá práci a podpoří váš referral program. Firemní LinkedIn, GetSocial, Hootsuite, SocialPilot atd. Použitím kteréhokoli z nich obdrží zaměstnanci zprávy, které mají dostávat pravidelně, stejně jako váš relevantní obsah. Zaměstnancům byste měli dát společně se zprávami generovanými vaší společností i další zajímavá témata, se kterými by se mohli podělit na své síti.

Vhodný systém motivace

Někteří zaměstnavatelé získají dobré výsledky tím, že nabízejí finanční odměnu. Někteří používají bodový systém, který poskytuje nepeněžní odměnu. Vždy záleží na charakteru vaší organizace. Existuje spousta společností, které mají strach, že dávají svým zaměstnancům hlas za ně mluvit ve svých kruzích. Zájem je, že pokud pomůžete svým zaměstnancům dát příležitost být více viditelnými on-line, budou pravděpodobněji více vidět a oslovováni jinými zaměstnavateli. Pravdou je, že pokud jsou v tom co dělají dobří, vaši zaměstnanci budou kontaktováni jinými náboráři, ale to je život. Pokud dáte zaměstnancům hlas a důvod reprezentovat firmu, budou se více angažovat a budou i více loajální. Myslím, že přínosy převažují nad možnými riziky.