Zápisník Leonarda de Vinci je tu!

358

Veliké uznání patří Britské knihovně, která digitalizovala všech 570 stránek jednoho ze zápisníků Leonarda de Vinci. Nyní je vám k dispozici pro zobrazení ve velkém rozlišení. Máte možnost obdivovat nejen osobní písmo umělce, ale i jeho schopnost psát ve zrcadlené podobě.

Pokud budete někdy potřebovat nalézt svou kreativitu zkuste zapátrat v zápiscích Leonarda de Vinci. Legendární umělec je známý tím, že využíval své zápisky, deníky, diáře a sešity velice často a obohacoval je složitými kresbami, náčrty a rovnicemi, které jsou mimořádně podrobné, dokonce i pro dnešní standardy.

Doposud není jasné, proč se italský umělec rozhodl psát zprava doleva, ale ti, kteří byli současníky Leonarda zanechali dokumenty, v kterých zmiňovali, že ho viděli psát a malovat levou rukou. Tento zrcadlový styl psaní by mu zabránil v rozmazání jeho inkoustu.

Nahlédněte do záznamů největšího umělce všech dob: zde

Britská knihovna web: zde

- Reklama -
Předchozí článekJak na nábor zaměstnanců pro váš startup/ start-up?
Další článekJe test osobnosti skutečně v úpadku?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.