Žijte dlouhý život

783

Žijme dlouhý život nebo se o to alespoň pokusme…

Ke zvláštním vlastnostem dlouhověkých lidí patří tyto skutečnosti:

Institut rodinných firem

1. Mají přirozenou radost z pravidelného pohybu. Mají rádi chůzi a zahradničení, ale tyto činnosti vykonávají klidným tempem. Neprovádějí usilovnou tělesnou činnost, motivovanou strachem o zdraví. Jejich tělesná námaha je spíše extenzivní než intenzivní. Vykonávají ji spíše pro zábavu, než jako zdravotní povinnost.

2. Jejich osobnost je klidná, ale živá. Mají chuť do života, ale neprojevují přehnané city, které vedou k výbuchům zlosti nebo okamžikům paniky.

3. Vyhýbají se stesku. Nežijí v minulosti. Místo toho žijí přítomností a jsou nadšeni činnostmi dnešního dne.

4. V tom, co dělají, mají úspěch. Lidé velmi vysokého věku se zabývají spíše tím, co dělají, než tím, čím jsou. Jsou hrdi spíše na své dílo než na sebe.

5. Jsou umírnění ve svých zvycích. Jedí rozmanitou stravu bez výstřelků. Žijí déle než ti, kteří se trápí, jak se říká, „strachem z jídla a pití“ natolik, že je vede k různým druhům odříkání. Nejsou však ani labužníky, kteří si z jídla a pití dělají jakousi formu umění.

Další článek:  Jak na náborové video? Inspirujte se.

6. Jejich způsob života má řád. Neznamená to přísnou kázeň ve vojenském stylu. Spíše je to každodenní zaběhnutý rozvrh bez zmatků a stresů.

7. Září jim oči. Smysl pro humor je neopouští ani ve vysokém věku.

Shot caller: https://www.csfd.cz/film/108934-shot-caller/komentare/
Desmond Morris: https://cs.wikipedia.org/wiki/Desmond_Morris
Kniha: Lidský živočich od Desmonda Morrise
Trhknih.cz: https://www.trhknih.cz/

- Reklama -