Žijte dlouhý život

490

Žijme dlouhý život nebo se o to alespoň pokusme…

Ke zvláštním vlastnostem dlouhověkých lidí patří tyto skutečnosti:

1. Mají přirozenou radost z pravidelného pohybu. Mají rádi chůzi a zahradničení, ale tyto činnosti vykonávají klidným tempem. Neprovádějí usilovnou tělesnou činnost, motivovanou strachem o zdraví. Jejich tělesná námaha je spíše extenzivní než intenzivní. Vykonávají ji spíše pro zábavu, než jako zdravotní povinnost.

2. Jejich osobnost je klidná, ale živá. Mají chuť do života, ale neprojevují přehnané city, které vedou k výbuchům zlosti nebo okamžikům paniky.

3. Vyhýbají se stesku. Nežijí v minulosti. Místo toho žijí přítomností a jsou nadšeni činnostmi dnešního dne.

4. V tom, co dělají, mají úspěch. Lidé velmi vysokého věku se zabývají spíše tím, co dělají, než tím, čím jsou. Jsou hrdi spíše na své dílo než na sebe.

5. Jsou umírnění ve svých zvycích. Jedí rozmanitou stravu bez výstřelků. Žijí déle než ti, kteří se trápí, jak se říká, „strachem z jídla a pití“ natolik, že je vede k různým druhům odříkání. Nejsou však ani labužníky, kteří si z jídla a pití dělají jakousi formu umění.

Přečíst
Sociální síť a její nebezpečí pro nové zaměstnání

6. Jejich způsob života má řád. Neznamená to přísnou kázeň ve vojenském stylu. Spíše je to každodenní zaběhnutý rozvrh bez zmatků a stresů.

7. Září jim oči. Smysl pro humor je neopouští ani ve vysokém věku.

Shot caller: https://www.csfd.cz/film/108934-shot-caller/komentare/
Desmond Morris: https://cs.wikipedia.org/wiki/Desmond_Morris
Kniha: Lidský živočich od Desmonda Morrise
Trhknih.cz: https://www.trhknih.cz/

- Reklama -
Předchozí článekJak na negativní reputaci, pověst nebo reference zaměstnavatele
Další článekJak napsat pracovní inzerát? Správně a efektivně?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.