Žijte životem své zaměstnanecké značky!

841

Známý marketér Philip Kotler radí marketérům, aby značky jen neinzerovali, ale aby žili jejím životem. Zde stále více platí pravidlo, že zaměstnanci, jsou ti, kteří předávají svou zkušenost s konkrétní značkou, a tudíž bychom měli věnovat maximum podpory právě svým zaměstnancům. Na tomto hlavním principu stojí celý Employer Branding.

Život zaměstnanecké značky

Dalším zajímavým pohledem je opět názor pana Philipa Kotlera a ten zní: „Naši lidé (naši zaměstnanci) pro mě představují první linii zákazníků”. Nelze tvořit skvělé, dlouhodobé a propracované vztahy se zákazníky, když nemáte vynikající vztahy se svými lidmi. Většina zaměstnavatelů neustále usiluje o to být atraktivní, jak pro stávající tak pro budoucí zaměstnance. Pokud máte ve své strategii slovo zisk, tak bez usilovného budování své zaměstnavatelské značky toho nedocílíte.

Představte si Employer Brand něco jako magnet. Vaše zaměstnavatelská značka je magnetem na potenciální kandidáty a vy tento magnet musíte stále udržovat, aby stále silně přitahoval ty zajímavé uchazeče na trhu práce. Uchazeče s know-how, určitými kompetencemi, ale především takové uchazeče, kteří přinesou inovace, úspory, kreativitu nebo zkvalitní firemní kulturu.

Institut rodinných firem
Další článek:  Employer branding musíte zalévat, aby vám rostl.

Již jsem zde prezentoval celou řadu studií na téma motivace zaměstnanců. Budu však stále opakovat to samé, že motivovanější zaměstnanci jsou více efektivní, loajální, méně marodí a také si celkově lépe vedou něž ti druzí, méně motivovaní. Cílem zaměstnanecké značky je mít motivované zaměstnance.

Značku zaměstnavatele ovlivňuje každý zaměstnanec

Samotnou značku zaměstnavatele ovlivňuje každý zaměstnanec takřka denně. Od předání firemní vizitky, až po personální inzerci, její grafiky a kompozice. Náborový proces, zpětná vazba, komunikace, stále krok po kroku budujete svou značku. Kvalitu Vašeho Employer brandingu poznáte podle toho, jak se odráží v řízení lidí, jak se zaměstnanci zapojují do dění ve firmě, jak jim nasloucháte a jak je rozvíjíte. Budování personální značky není záležitostí pouze HR oddělení, je to záležitost celé organizace, podpory managementu, marketingu i obchodu.

Employer branding je ucelená, jednotná komunikace organizace směrem ke svým zaměstnancům, tak k trhu práce. Všechny kroky společnost komunikuje vzájemně a se stejným cílem a posláním, vybudovat silnou zaměstnaneckou značku.

- Reklama -