Zkuste networking pro hledání zaměstnání

276

Tuto fotografii jsem sem umístil z jedné čerstvé networkingové akce, protože i já rád hledám cesty, jak rozšiřovat své kontakty a prezentovat mé služby veřejnosti nebo potenciálním klientům. I když mě vystupování před větším počtem lidí není vždy příjemné, odměnou je někdy zajímavý kontakt nebo zkušenost, kterých není nikdy dost.

Petr Kmošek networking

Networking je zajímavým způsobem i pro ty, kteří kromě nových zákazníků shánějí nové zaměstnání. Schopnost umět navázat první fyzický kontakt se svým potenciálním zaměstnavatelem nebo lidmi, kteří vám mohou pomoci při rozjezdu vaší kariéry, můžete na nejrůznějších místech. Nabízí se obvyklá i neobvyklá místa: pracovní veletrhy, dny otevřených dveří nebo škola a samozřejmě online prostředí. Kdo jsou ti, kteří Vám mohou pomoci? Zkuste Vaše spolužáky, kolegy z práce, dřívějšího zaměstnání nebo příbuzné, přátele.

Zkuste se aktivně zapojit, protože bez akce není výsledku. Zapojte se do zájmových klubů nebo spolků, které souvisí s Vaším oborem. Buďte aktivní, noste vizitky a dbejte na načasování. Od obdržení vizitky se Vašemu novému kontaktu ozvěte minimálně do 48 hodin, jinak si na Vás nevzpomene. Někdy jsou velice zajímavým místem pro setkání konference, kongresy a další podobná místa pro networking. Dnes jsou již k dispozici profesionální networkingové srazy a meetingy, kde se schází specialisté na určitou problematiku. Pracovní veletrhy jsou zcela nejvhodnější příležitostí, jak se setkat s těmi, kteří mají nábor ve firmách na starosti.

TIP:  "Nejvíc milujeme to, co ztrácíme"

Trainee programy a speciální stáže jsou novým trendem, který funguje zatím u větších společností, ale pro někoho, kdo touží po zkušenostech z oboru, i za cenu nízkého hodnocení, má zde zelenou.

Networking funguje i obráceně. Networking pro firmu představuje nenáročný způsob hledání vhodných uchazečů a firma tak nemusí zbytečně utrácet své náklady na nábor. Pokud má náboráře nebo člověka, který tuto činnost praktikuje pravidelně a na dobré úrovni.

Zkuste networking jako příležitost k hledání práce a Vašeho nového zaměstnání.

- Reklama -