Zkuste UX analýzu nebo audit vašeho kandidáta.

602

Co se stane, když spojíme dvě slova UX a kandidát? Ano, vnikne nám UX kandidáta, uchazeče o zaměstnání. Abychom pochopili UX kandidáta, musíte nejdříve pochopit, co je to „User Experience“ (UX). UX je termín, který v kostce zastřešuje termín, který popisuje všechny faktory, které přispívají k celkovému vnímání uživatele systému nebo produktu.

UX a kandidát

UX Design je proces zvyšování spokojenosti a loajality zákazníků tím, že zlepšuje použitelnost, snadnost použití a potěšení poskytované v interakci mezi zákazníkem a výrobkem. Šetření se provádí pomocí různých otázek, jako jsou otázky o snadnosti použití, o vhodnosti řešení nebo jak prostředí vyhovuje potřebám konkrétního uživatele.

Je důležité si uvědomit, že samotné jádro UX designu se zaměřuje na hluboké porozumění svých uživatelů. Vše, co jsme se naučili z oblasti UX, můžeme dnes použít i pro rámec a návrh vysoce kvalitního a uživatelsky přívětivého náborového procesu.

UX bude ve vašem HR marketingu hrát také svou roli, nevěříte? Jaké jsou klíčové postupy UX designu, které se dají použít v procesu náboru a konkrétně v žádosti o zaměstnání? Externí HR marketing bude pro vás hledat vhodné kandidáty, ale co když se na vás obrátí a jejich zkušenost s vaším UX nebude dobrá?

TIP:  Máte svého specialistu na sociální-náborový marketing? SMMR: Social Media Marketing Recruiter

Jak by měl vypadat UX design kandidáta?

  1. Účelný: Váš obsah, jako jsou popisy pracovních míst. Informační materiály by měly být originální a naplnit potřebu, kterou uchazeč od vašeho obsahu očekává.
  2. Použitelný: Celý proces žádosti o zaměstnání by měl být snadný a jednoduchý.
  3. Přitažlivý: Image, kultura, employer brand a další konstrukční prvky, které hrají svou roli na kariérních stránkách, pracovních popisech, inzerátech práce, sociálních sítích a primárně slouží k cíli vyvolat emoce.
  4. Zjistitelný: Pracovní příležitosti a relevantní informace musí být jednoduše zjistitelné, na různých platformách, prohlížečích, druhu připojení.
  5. Věrohodné: Uchazeči musí věřit, ale především by měli věřit tomu, co jim sdělíte.

Více o tématu UX:

Úspěch vašeho HR marketingu bude vždy záviset na tom, kolik práce vložíte do přípravy a věřte, že UX kandidáta je jedním z témat, které nesmíte podcenit.

- Reklama -