Ztratil jsem chuť do práce

457

V dnešní době se jako karierní poradce a kouč setkávám čím dál častěji s lidmi, kteří jsou vysoce demotivovaní. Sami v sobě nedokáží nalézt impuls, který by je poháněl dopředu, motivoval je k další práci. Na sobě, na svých kariérních předpokladech, na svém profesním růstu a někdy i na svém osobním životě nebo vztazích.

Ztratil jsem chuť do práce

Klient mi sdělí, že jeho úsilí není patřičně oceněno. Nic nemá smysl a nejlépe je nechat se vést, podřídit se pravidlům a doufat, že se něco změní. Budete se divit, ale ono se samo nezmění vůbec nic. Problém možná nabude tak aktuální, ale stále tam někde je. Chyba totiž není ve vašem okolí, ale ve vás. Proč? Třeba nejste tam, kde byste měli být. Třeba děláte práci, která nekoresponduje zcela s vašimi představami. Třeba jen potřebujete někde znovu začít. A abyste toto mohli dokázat, potřebujete k tomu impuls, motivaci.

„Uprostřed každého problému se nachází příležitost.“ | Albert Einstein

Zní to jednoduše, ale i já sám vím, že jednoduché to není. Jak motivaci v sobě znovu probudit? Jak se znovu nastartovat a chtít zase za něčím jít? Za něčím, co nás bude naplňovat a co pro nás bude smysluplný a zároveň dosažitelný cíl? Nebuďte na to sami. Pohovořte si o tom se mnou. Jsem schopný ve vás znovu vyvolat motivaci jít za něčím, o čem jste třeba dříve snili. A hlavně, dokážu vás nasměrovat tak, abyste vy sami tomu, že můžete být úspěšní a spokojení uvěřili.

TIP:  Co je to manažerská ctnost? Hodnoty a ctnosti manažera

Často podlehneme tlaku okolí. Vidíme mnoho různých příležitostí. Lidé kolem nás přesvědčují o různých věcech. Výsledek ale je, že děláme práci, která nám není vlastní. Může být atraktivní sebevíc, ale záhy zjistíme, že nás jednoduše nebaví, že pro ni nejsme osobnostně a jinak disponovaní. Že při práci nezažíváme pocit uspokojení. A to vše proto, že jste upozadili vaše vnitřní kariérní potřeby, vaše vnitřní volání, ve prospěch vnějších, které mohou na oko působit reprezentativně, ale vy sami postupně ztrácíte, jak již bylo řečeno to zásadní – motivaci a chuť do práce.

Kariérní kouč vám v takové situaci může skvěle pomoci. Vrátí vás k vaší vnitřní motivaci, k vašim vnitřním potřebám, k vaší dříve vysněné práci, o kterou jste třeba dříve stáli, ale v důsledku vnějších tlaků, trhu práce, tlaku okolí, které vás zrazovalo od toho, jít si za svým, jste se stali „otroky“ sebe samých.

„Tvůj čas je omezen. Proto ho neztrácej tím, že budeš žít život někoho jiného.“ | Steve Jobs

 

- Reklama -