7 ctností každého samuraje, máte je také?

2437

Bushido, neboli kód rytířství je třeba dodržovat, i když nejste vojákem na bitevním poli. Bushido by měl dodržovat každý v boji o svou existenci a přežití. Jestliže člověk je člověkem a ne zvířetem, pak samuraj musí mít tyto charakterové vlastnosti: statečnost, velkorysost, věrnost a mužnost plnou sebeúcty a sebevědomí, zároveň musí být duševně vyspělý a mít schopnost se obětovat. Co myslíte?

Bushido

義 – Gi – Klidná mysl
勇 – – Odvaha
仁 – Džin – Benevolence
礼 – Rei – Respekt
誠 – Makoto nebo 信 – Šin – Upřímnost
名誉 – Meijo – Čest a sláva
忠義 – Čúgi – Oddanost

7 ctností samuraje

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | YouTube | Odebírejte Newsletter

- Reklama -
Předchozí článekNábor skrze počítačové hry, nevěříte?
Další článek97% všech HR specialistů, odborníků a náborářů používá aktivně LinkedIn!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.