Umíte používat sociální média pro hledání práce?

149

Všichni dnes už víme, že sociální média jsou číslem jedna mezi nástroji pro hledání nového zaměstnání a v těchto dnech je skvělý způsob pro jejich maximální využití, ale jak je můžete využít ke svému prospěchu?

Jak vám mohou sociální média pomoci v hledání práce a nového zaměstnání? Kde hledat informace, potenciální zaměstnavatele a jaká média a sociální kanály jsou vhodná pro konkrétní témata? 50% zaměstnavatelů uvedlo, že jim sociální média poskytují další pohled nad osobností kandidáta a jsou vhodná pro sběr dodatečných informací o uchazeči.

Už vás někdo na LinkedIn síti doporučil, třeba váš předchozí nadřízený nebo personalista? Máte nějaká doporučení na svou práci? Nějaké reference na vaše dovednosti nebo schopnosti? Co sdílíte, co publikujete, co lajkujete, to často tvoří další informace o vás jako o potenciálním kandidátovi, nevěříte? Nahlédněte do infografiky společnosti Gumtree.

 

- Reklama -
Předchozí článekVideo: Lež a klam
Další článekTahák: Jak na sociální média v roce 2017? Kdy a co publikovat?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.