7 tipů jak na pracovní inzerci. Dobrý inzerát práce je klíč k reakci uchazeče.

975

Jak na to, aby váš náborový cyklus probíhal co nejlépe? Nedisponujete lepším HR marketingovým nástrojem, než jsou obsah textu a popis práce v inzerátu? Vaše šance je, vytvořit smysluplný první dojem, a to ve hlavně ve vašem textu a sdělení. Pokud odpověď z trhu práce nebyla dostatečná, mohla by to být vaše vina. Podívejte se na své předchozí inzeráty a zjistěte, co chybí – možná máte nějaké prázdné místo nebo někde děláte chybu, kterou musíte zoufale vyplnit.

Pokud odpověď z trhu práce na pracovní inzerci není dostatečná, začněte konat. Text pracovního inzerátu může sám osobě dost ovlivnit.

7 tipů pro úspěšnou pracovní inzerci

 1) Odpovězte uchazečům na všechny důležité otázky

Nejdůležitější otázkou, na kterou byste měli odpovědět, je, proč by potenciální kandidát chtěl pracovat pro vás. Proč by neměl reagovat na podobnou pozici vaší konkurenci? Co dělá vaši společnost lepší, jinou, unikátní? Pokud jim to neřeknete, tedy nenapíšete, nebudou to vědět. Lidé neodpovídají na otázky týkající se pracovních pozic – reagují prostřednictvím životopisů. Pokud mají příliš mnoho otázek, reakci zkrátka nedostanete. Přemýšlejte o tom, co by chtěli vědět předtím, než vám budou reagovat.

Další článek:  Plat a mzda v pracovním inzerátu? Ano nebo ne?

2) Ukažte jim vaše výhody

Pro některé uchazeče mohou být právě výhody důležitější než plat. Nabízíte flexibilní pracovní dobu? Rozvíjíte své lidi? Co dělá vaše pracoviště zábavné a motivující? Prezentace těchto aspektů práce poskytne potenciálním žadatelům něco, co by v nich mohlo evokovat nadšení.

3) Sledujte konkurenci

Projděte několik webů vašich konkurentů a podívejte se na to, jak to dělají oni. Co myslíte, že jim chybí? Co by jejich inzerci dostalo na další úroveň? Toto je vaše příležitost učit se z chyb konkurence a samozřejmě ze svých chyb a nedostatků. Inovujte a zdokonalujte se ve tvorbě obsahu a vzhledu vaší inzerce.

4) Plat a peníze

Ano, peníze jsou důležité. Zkušení kandidáti již vědí, co stojí jejich práce. Nezáleží na tom, jestli je dostanete přes dveře a nabídnete jim pozici, oni chtějí plat, který hledají. Tím, že jste v předstihu a jasně prezentujete co jste ochotni nabídnout, je méně pravděpodobné, že strávíte čas s kandidáty, kteří nakonec odmítnou vaši nabídku práce, právě kvůli platu. Pokud jsou vaše platy nízké a neatraktivní, vaše hledání se značně prodlouží.

Další článek:  Vyznáte se v generacích? Jak spolupracují a pracují různé generace?

5) Pracujte na vizuální části

Samozřejmě budete potřebovat hodně textu k upoutání pozornosti kandidátů, ale hodně čtení je pro oči namáhavé a někdy i obtížně zpracovatelné. Zahrnout fotky a videa, které předvádějí vaše pracoviště umožní žadatelům nahlédnout na to, jaké je prostředí vaší kanceláře. Uchazeči budou schopni si představit, jak asi pracujete a budou také rychle vědět, zda jsou pro toto prostředí vhodní.

6) Kultura vaší firmy

Kultura dělá společnost. Co děláte, abyste pomohli světu nebo alespoň vašemu okolí? Jak si stojí vaše společnost v otázkách životního prostředí? Pro mnoho žadatelů je to víc než pouhá idea. Nová generace tato témata vnímá a zajímá se o něj. Dejte jim vědět, kdo jste a co můžete dosáhnout společně. Silná zpráva o podnikové kultuře může inspirovat vaše uchazeče tím, že po sobě zanecháváte také jinou stopu se sociálním, kulturním nebo ekologickým dopadem.

7) Výzva k akci

Jak chcete obdržet životopis od vašich kandidátů? Jste otevřeni novým nápadům a směrům? Chtěli byste, kdyby kandidát osobně předal výtisk svého životopisu nebo ho jen zaslal přes formulář? Kde může uchazeč získat více informací o pozici nebo firmě, než se rozhodne reagovat a zašle vám životopis? Zahrňte tyto informace na konci své inzerce. Každá inzerce musí mít jasný krok, a tím je reakce a forma reakce, jakou vy vyžadujete. Čím je proces snazší, tím pro vás lepší.

- Reklama -