Jak zlepšit svůj nábor na sociálních sítích?

1006

Vzhledem k tomu, že přilákat špičkové talenty je velmi důležitou součástí úspěchu každého podnikání, Vaše metody náboru pracovníků se musí přizpůsobit a zůstat tak na vrcholu aktuálních trendů. Je možné přilákat zaměstnance, prostřednictvím efektivního sociálního náboru. Pokud nedostáváte výsledky, které chcete, může to být vhodný čas na to, prozkoumat co děláte špatně a dát věci do pořádku. Zde jsou hlavní 3 oblasti metod náboru, které budete muset změnit.

Jak na nábor na sociálních sítích – sociálním náborem

Nesoudržná značka

Vždy je těžké přilákat vhodné lidi do společnosti, které není moc jasné téma své identity nebo za čím si stojí a jaké jsou její hodnoty. Ať už chcete nebo ne, značka Vaší firmy je tvořena každým sociálním příspěvkem, který vytvoříte. Tak například, advokátní kancelář bude mít značně odlišné příspěvky od reklamní agentury. Vždy je dobrá věc umět se definovat a dát tak uchazečům možnost vnímat, zdali se pro Vaši společnosti hodí nebo ne. Také je potřeba být v souladu, tedy Vaše značka s druhem sociálního média, kanálu. Jeden druh komunikace povedete na Facebooku a zcela odlišnou komunikaci na LinkedInu, ale hodnota značky a tón komunikace musí vždy zůstat stejný.

Institut rodinných firem
Další článek:  Jak na úspěšný náborový marketing v praxi?

Jaké podniknout kroky? Nastavte konkrétní pokyny a mantinely proto, jakou značku vlastně chcete. Pokud je to možné, tak pouze jedna osoba v rámci náborového týmu by měla být zodpovědná za péči o Vaše sociální účty. Jedna z věcí, která se někdy stává je, když se více lidí snaží zvládnout sociální média a podnik ztrácí konzistentní hlas. Definujte konkrétní kroky k tomu, jak má vypadat konkrétní komunikace, její obsah, tón a cíl a co chtějí Vaši zákazníci a potenciální zaměstnanci identifikovat ve Vaší značce.

Váš sociální nábor

Vaši posluchači, Vaši followers, chtějí snadno identifikovat Vaši značku z vašich příspěvků na sociálních mediích.

Vaše tempo náboru

Pokud je Váš náborový proces příliš pomalý, ztratíte velký kus koláče, v rychle se měnícím světě, kterým nábor zaměstnanců stal. Jaké podniknout kroky? Především je nutné zefektivnit samotný proces náboru. Provést změny podle potřeby a to tak, aby přijímání zaměstnanců byl hladký, rychlý a efektivní proces a to od okamžiku, kdy má Váš kandidát s Vámi první kontakt na jakémkoli sociálním kanále.

Další článek:  Kam všichni zmizeli? Všude chybí lidé

Téma sociálního náboru

Můžete ztratit některé z nejlepších potenciálních kandidátů a to v případě, že Vám náborový proces trvá příliš dlouho.

Být odpojený

Samozřejmě nikdo nechce urazit své publikum na sociálních médiích, ale možná budete dělat chybu, když budete příliš hrát na jistotu a nebudete řešit to, co se děje ve světě nebo životě Vašich zákazníků, potenciálních uchazečů. Například, jestliže se stane národní tragédie, nelze problém ignorovat a je dost možné, že se s Vaším publikem odcizíte a možná ho můžete i urazit, pokud Vás problém nezajímá nebo ho jen ignorujete.

Jaké podniknout kroky? Ujistěte se, že komunikujete s těmi, kteří vás skutečně následují na Vašich sociálních kanálech. Poslechněte si, co se kde říká a navazujte kontakt s lidmi tím, že odpovídáte na jejich otázky a komentujete jejich aktualizace, články. To je důležitou součástí Vaší značky, aby se Vaše firma jevila sympaticky a starostlivě. Dávejte pozor na používání hashtagů (#) a vždy udělejte výzkum před jejich použitím. Udržujte spojení s Vaším publikem a pomáhejte lidem si vytvořit pozitivní asociace s Vaší značkou.

Další článek:  Responzivní kariérní stránka a jak být mobile friendly pro uchazeče?

Na závěr

Mějte na paměti, že věci se budou nadále měnit a vyvíjet, je to dlouhodobý proces, jako různá sociální média a webové stránky přicházejí a také odcházejí. Vyhodnocujte průběh náboru a snažte se přilákat ty nejtalentovanější kandidáty.

- Reklama -