Noční můry hledání zaměstnanců

505

Schovejte masky démonů, vrahů a všech možných pošetilců, dnešním tématem jsou noční můry náborářů. Noční můry oboru náboru zaměstnanců získávají na síle. Některé znáte ze své praxe, některé jsou pro Vás možná novinkou. Nahlédněte na noční můry, které nás provázejí při náboru a hledání zaměstnanců.

Noční můry hledání a náboru zaměstnanců

Noční můra číslo jedna: Náročný klient a náročný kandidát

Moji první noční můrou je klient, který je stále nespokojený s kvalitou kandidáta. Když už to vypadá, že je dohoda na stole, tak se vyskytne něco nečekaného, nějaká nová informace, změna náplně práce kandidáta, rozdíl v požadovaných kompetencích, změna platových podmínek, žádný ústupek v benefitech a někdy také vznikají překážky na straně uchazeče. Neočekávaná potřeba skokového navýšení platu kandidáta, uzpůsobení formy práce a tak dále. Dostáváme so do smyčky, které říkám: „Honba za dokonalým kandidátem a dokonalou nabídkou“. Tato noční můra má však své řešení, více komunikovat a snažíš se najít průsečík mezi požadavky klienta a očekáváním kandidáta.

Institut rodinných firem
Další článek:  Stačí umístit pracovní inzerát a modlit se? Zkuste myslet o náboru jinak a buďte proaktivní.

Noční můra číslo dvě: Nedostatek kandidátů

Asi každý nyní pociťujeme nedostatek vhodných kandidátů. Jsou kandidáti, kteří hledají práci, ale ne vždy Vám zapadají do Vašich pozic. Firmy rostou, počty lidí rostou, firmy se vykrádají navzájem. 48% manažerů uvedlo, že nyní zpracovává méně vhodné reakce, než tomu bylo v minulosti. Náboráři, personalisté a majitelé jsou často zklamáni z množství reakcí, ale toto je aktuální situace na trhu práce. Bohužel tuto noční můru zastavit nelze.

Noční můra číslo tři: Povolání recruitera, náboráře

Někdy přemýšlíme, co nastane, až budou všichni uchazeči zaměstnaní a firmy personálně stabilizované. Jaká bude budoucnost tohoto povolání? Firmy nemohou do nekonečna násobit své kapacity a budovat nové závody, tolik lidí se nám tu nerodí a nekvalifikuje do problematických oborů. Jsou povolání, která zanikla a také nová teprve vzniknou. Dovednost umění náboru, identifikace těch správných lidí do firem, dle mne však bude žít nadále. Této noční můry se nebojme.

Trocha dat k našemu oboru:  

  • 26-34 dní je průměrná doba pokrytí na otevřenou pracovní pozici.
  • 15 zdrojů má každý průměrný náborář pro své náborové aktivity.
  • 10-15 pozic je schopen náborář kapacitně obsloužit.
  • 32% evropských společností má velké problémy s náborem zaměstnanců.
  • 65% uchazečů ve zkušební době stále hledá jiné pracovní nabídky.
  • 42% náborářů stále zvažuje vhodnost uchazeče, pokud splňuje většinu požadavků.
  • 48% náborářů tvrdí, že kvalita reakcí uchazečů má klesající tendenci.
- Reklama -