Pozor na klišé v životopisu!

192

Během procesu náboru se náboráři, HR manažeři nebo personalisté setkávají se všemi druhy životopisů: dobré, špatné a také ty ošklivé a nevhodné, jak jsem zjistil při dekódování různých slov a spojení v životopisech. Zatímco doufáte, že v nějaké sekci přitlačíte a rozepíšete se a získáte tak výhodu nad ostatními, používání klišé nevěnujete patřičnou pozornost.

Zdá se, že ve snaze vyniknout z davu lovců zaměstnání používá nevhodný jazyk a klišé stále dost kandidátů. Bohužel většina těchto slov je nic neříkajících a kolem životopisu dělají zbytečnou nejasnou mlhu. Ano, volba správných slov často rozhoduje.

S ohledem na tuto skutečnost vám nabízím anglickou verzi v infografice, která popisuje nejnovější klišé, kterých je třeba se vyvarovat při psaní životopisu a upozorňuje na fráze které raději nepoužívat.

Například slova „synergie“ nebo „týmový hráč“ mohou znít dobře ve vaší hlavě, ale nejlépe uděláte, když je vynecháte, protože mohou být považována za příliš abstraktní. Jiná další nevhodná slova, jako jsou „tvrdě pracující“ nebo „think outside the box“, zní také dost abstraktně, co myslíte?

Přečíst
Sociální síť a její nebezpečí pro nové zaměstnání

 

Zdroj: livingbusiness.coloniallife.com

- Reklama -
Předchozí článekDělejte co nemůžete!
Další článekO co kandidátům jde v Employer Brandingu?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.