Pozor na klišé v životopisu!

459

Během procesu náboru se náboráři, HR manažeři nebo personalisté setkávají se všemi druhy životopisů: dobré, špatné a také ty ošklivé a nevhodné, jak jsem zjistil při dekódování různých slov a spojení v životopisech. Zatímco doufáte, že v nějaké sekci přitlačíte a rozepíšete se a získáte tak výhodu nad ostatními, používání klišé nevěnujete patřičnou pozornost.

Zdá se, že ve snaze vyniknout z davu lovců zaměstnání používá nevhodný jazyk a klišé stále dost kandidátů. Bohužel většina těchto slov je nic neříkajících a kolem životopisu dělají zbytečnou nejasnou mlhu. Ano, volba správných slov často rozhoduje.

S ohledem na tuto skutečnost vám nabízím anglickou verzi v infografice, která popisuje nejnovější klišé, kterých je třeba se vyvarovat při psaní životopisu a upozorňuje na fráze které raději nepoužívat.

Institut rodinných firem

Například slova „synergie“ nebo „týmový hráč“ mohou znít dobře ve vaší hlavě, ale nejlépe uděláte, když je vynecháte, protože mohou být považována za příliš abstraktní. Jiná další nevhodná slova, jako jsou „tvrdě pracující“ nebo „think outside the box“, zní také dost abstraktně, co myslíte?

Další článek:  Nemusíte vyhrát, ale...

 

Zdroj: livingbusiness.coloniallife.com

- Reklama -