Tato tři klíčová témata v rozvoji vaší firmy nepodceňujte

761

Mnoho z nás z oboru HR a managementu se nyní aktivně rozhlíží po trhu práce a snaží se identifikovat nové trendy pro následující roky. Přichází spousta predikcí a trendů toho, co nastane a celá řada studií je nabitá zajímavými, perspektivními daty a užitečnými informacemi. To, co se v poslední době objevuje nejčastěji je pohled skrze čtyři základní témata. Jsou to témata angažovanosti, nových HR nástrojů pro správu, práce s daty v HR a umělá inteligence. Mezi řádky však nalezneme i jiná a dle mne také tři další klíčová témata.

Smysl náležet, patřit a příslušet

Řízení firem jako celek prochází obrovskou proměnou, přichází celá řada změn, a to skrze současný styl práce, procesů, ale i změny dosavadních postojů, vstup nové generace atd. Intenzivně se zabýváme, jak implementovat nové moderní nástroje, jak vylepšit marketing našeho HR, budovat značku zaměstnavatele, jak měřit a vyhodnocovat vše v oblasti lidských zdrojů, ale zapomínáme na jednu hlavní a také nosnou část oblasti personalistiky a tou je zapojení našich zaměstnanců a jejich spokojenost.

Institut rodinných firem

Udržet a motivovat různorodé

Dalším významným a dnes zásadním tématem je udržení různorodých zaměstnanců. Svět se globalizuje i na trhu práce, tomu se nevyhneme, stejně tak se nevyhneme příchodu nových generací, pohybu pracovní síly a dalším vlivům transformace západního světa. Společným cílem by mělo být především budování pocitu sounáležitosti mezi všemi pracovníky a nalezení těch vhodných a efektivních motivací.

Další článek:  Vám nejde o výplatu? A o co vám tedy jde?!

Zlepšování firemní kultury

Bohužel nebudete schopni přitahovat a ani udržet vaše zaměstnance bez dobré firemní kultury. Naším společným a prvním krokem by mělo být zajištění toho, aby naše firemní kultura vysílala správné signály. Aby naše sdělení byla opravdová, autentická a měla správný zásah, aby dokázala nadchnout zaměstnance pro naše podnikání, aby demonstrovala motivující postoje a vytvořila jim smysluplné a obohacující pracovní prostředí.

Stále poměrně málo společností se zabývá samo sebou z pohledu lidí. To, jestli se lidí cítí být vnímáni, v bezpečí, povzbuzováni, mají možnost se vyjádřit a býti respektováni. To vše znamená vybudovat taková pracoviště, která umí vytvářet intenzivní spojení a pocit někam patřit a být něčeho součástí.

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

- Reklama -